Medlemsmøte 20. oktober 2021 kl. 13.00 – 15.00.
24 frammøtte medlemmer.
Kirsten ønsket velkommen til det første medlemsmøtet etter at covid-19 pandemien brøt ut 15. mars 2020. Det var kjekt å se at så mange møtte opp igjen.
Hun ønsket også Heidi Boksasp velkommen.
Det ble tent lys og 1 minutt stillhet for Solveig Rasmussen som var gått bort.
Saken om eventuelt bytte av møtelokale fra Saniteten til Barmanhaugen ble lagt fram.
Vi betaler kr. 1000,- for leie i Saniteten mot at det er gratis for leie på Barmanhaugen både på dag- og kveldstid. Det er heller ingen andre forpliktelser der.
Det er ikke ledig lokale der på onsdager, så møtedag må da endres til tirsdager.
Hvis vi skal fortsette å bruke Saniteten, må vi øke mat- og loddpenger med kr. 50 etter hvert, siden vi går med underskudd på medlemsmøtene.
Det ble diskutert litt fram og tilbake og så ble det stemt ved håndsopprekning.
Det ble stort flertall for at vi skal fortsette å møtes i Saniteten.
Kirsten orienterte om julebord på Grand hotell 2.desember, med en egenandel å betale på kr. 500,- pr. pers. Innbydelse blir sendt ut senere.
Vervekampanje er på gang og det gis vervepremier i perioden, som begynte 15. oktober. Det ble delt ut vervebrosjyrer med oppfordring til å forsøke å verve flere medlemmer.
Det ble snakket litt om mulig tur til Naas Gruver/Bergtatt og det ser ut til at telepensjonistene i Molde kan være interessert i et felles arrangement der.
Håper også å få til tur i operaen igjen til neste år. Informasjon kommer etter hvert.
Ildrid takket for 80-års gave hun hadde mottatt.
Det ble som vanlig servering av kaffe og smørbrød. Siden dette var første møte etter gjenåpningen var det innkjøpt både rom- og ostekake som smakte fortreffelig.
Det var som vanlig loddsalg med masse gevinster.
Praten gikk livlig rundt bordene og alle syntes det var trivelig å møtes igjen.
Neste medlemsmøte blir onsdag 17. november.
Wenche