REFERAT FRA JULEBORDET 11. DESEMBER 2015
Gerd ønsket 50 medlemmer velkommen til vårt tradisjonelle julemøte på Tusenhjemmet.
Som vanlig og for siste gang etter 17 år, var det Torgeir som sto for tradisjonell julemat med ribbe og pinnekjøtt, samt tilbehør. Herlig dessert karamellpudding og riskrem. Også denne gang sørget han for vellaget kvalitetsbuffet som gjestene lovpriste i høye toner
Arne Kjell hadde tilrettelagt en utfordrende kunnskapstest (quiz). Deltakerne ble delt inn i grupper a 6 deltakere som samarbeidet om løsningene. Svært mange hadde fulgt brukbart med i små og store hendinger/fakta og alle ble premiert.
Vårt kjære æresmedlem Lilly (88) bidro til festen med å lese en historie, som hun gjennomførte glimrende.
Vi er heldige som har dyktige musikere i lokalforeningen vår. Nita, Sture og Thomas akkompagnerte julesangene, hadde solonumre og bidro i høy grad til trivselen.
Gerd ledet sikkert gjennomføringen av julebordet. Til slutt leste ho «Lofotstjerna» (Ytterstad), som har rukket å bli et fast og ønsket innlegg på julebordet. Som også er tradisjon kom det noe tårer i øyekroken hist og her.
Med utallige ønsker om ei velsigna høytid og et godt nytt år, logget vi ut siste treff i 2015.
2.1.2016/Nb
Apropos Lofotstjerna:
Her kan du se forfatteren Sølvi Ytterstad lese sitt eget dikt (klikk på bildet).
Bilder fra møtet.